مقاله ای درباره کامپیوتر و کاربردهای آن برای دانش آموزان مدرسه و کودکان

تاریخچه رایانه ها
یافتن منشأ دقیق رایانه ها بسیار دشوار است. اما به گفته برخی از متخصصان کامپیوتر در زمان جنگ جهانی دوم وجود دارد. همچنین ، در آن زمان از آنها برای نگهداری داده ها استفاده می شد. اما ، این فقط برای استفاده دولتی بود و نه برای استفاده عمومی. بیش از هر چیز ، در آغاز ، کامپیوتر یک ماشین بسیار بزرگ و سنگین بود.

کار با رایانه
کامپیوتر در یک چرخه سه مرحله ای یعنی ورودی ، پردازش و خروجی کار می کند. همچنین ، رایانه در هر فرایندی که از آن خواسته شد ، این چرخه را دنبال می کند. به عبارت ساده می توان روند کار را از این طریق توضیح داد. داده هایی که ما به کامپیوتر می دهیم ورودی است ، پردازنده کار می کند پردازش و نتیجه ای که کامپیوتر می دهد خروجی است.

اجزا و انواع رایانه
کامپیوتر ساده در اصل از CPU ، مانیتور ، ماوس و صفحه کلید تشکیل شده است. همچنین ، صدها قطعه کامپیوتر دیگر وجود دارد که می تواند به آن متصل شود. این قطعات دیگر شامل چاپگر ، قلم لیزر ، اسکنر و ... می باشد.

رایانه در انواع مختلفی مانند ابر رایانه ها ، رایانه های اصلی ، رایانه های شخصی (دسک تاپ) ، PDA ها ، لپ تاپ و ... دسته بندی می شود. تلفن همراه نیز نوعی رایانه است زیرا تمام معیارهای کامپیوتر بودن را برآورده می کند.


موارد استفاده از رایانه در زمینه های مختلف
با افزایش استفاده از رایانه ، تقریباً در هر زمینه ای استفاده از رایانه برای کار خود ضروری شد. همچنین ، کار و مرتب سازی کارها را آسان تر کرده اند. در زیر برخی از زمینه های مهمی را که در کارهای روزمره خود از رایانه استفاده می کنند ذکر می کنیم.

رشته پزشکی
آنها از رایانه برای تشخیص بیماری ها ، انجام آزمایشات و یافتن درمان بیماری های کشنده استفاده می کنند. همچنین ، آنها به دلیل رایانه قادر به یافتن درمانی برای بسیاری از بیماری ها هستند.

پژوهش
چه تحقیقات علمی باشد ، چه تحقیقات فضایی و چه رایانه های تحقیق اجتماعی به همه آنها کمک می کند. همچنین ، به دلیل آنها ، ما قادر به بررسی محیط ، فضا و جامعه هستیم. تحقیقات فضایی به ما در کشف کهکشان ها کمک کرد. در حالی که تحقیقات علمی به ما در یافتن منابع و منابع مختلف مفید دیگر از زمین کمک کرده است.

دفاع
برای هر کشوری ، دفاع وی از اهمیت بیشتری برای امنیت و امنیت مردم آن برخوردار است. همچنین ، رایانه در این زمینه به سازمان های امنیتی کشور کمک می کند تا تهدیدی را که می تواند در آینده مضر باشد ، شناسایی کنند. بیش از همه صنعت دفاعی از آنها برای نظارت بر دشمن ما استفاده می کند.

تهدیدهای رایانه
رایانه ها به یک ضرورت تبدیل شده اند ، آنها نیز به یک تهدید تبدیل شده اند. این به دلیل هکرهایی است که اطلاعات خصوصی شما را می دزدند و آنها را در اینترنت فاش می کنند. همچنین ، هرکسی می تواند به این داده ها دسترسی پیدا کند. جدای از این ، تهدیدهای دیگری مانند ویروس ها ، هرزنامه ها ، اشکالات و بسیاری از مشکلات دیگر وجود دارد.

رایانه دستگاه بسیار مهمی است که به بخشی مفید از زندگی ما تبدیل شده است. همچنین ، رایانه ها از دو طرف دارای دو چهره هستند ، این یک مزیت است و از طرف دیگر ، یک زبانه است. کاربردهای آن کاملاً به خود شما بستگی دارد. جدا از آن ، روزی در آینده فرا می رسد که تمدن بشری بدون رایانه نمی تواند زنده بماند زیرا ما بیش از حد به آنها وابسته هستیم. تاکنون این کشف بزرگ بشریت است که به نجات هزاران و میلیون ها انسان کمک کرده است.


[ بازدید : 7 ]

[ شنبه 30 اسفند 1399 ] 15:32 ] [ پورزاده ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]