برندهای کابل شبکه دنیا


در این متن با انواع کابل شبکه همچون کابل شبکه CAT۶  و کابل شبکه CAT۶a آشنا خواهیم شد و همچنین برترین برندهای کابل شبکه را معرفی خواهیم کرد و توضیحات مختصری درباره هر کدام به شما ارائه می‌کنیم.


آشنایی با انواع کابل شبکه


در طول زمان با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت انتقال اطلاعات، تولیدات تجهیزات شبکه از جمله کابل شبکه بیشتر از پیش افزایش یافته است.


کابل شبکه که در بین کاربران با نام کابل LAN هم شناخته می‌شود، یکی از اساسی‌ترین اجزا در انتقال دیتا است. این نوع کابل‌ها معمولا از ۴ زوج رشته (۸ رشته دو به دو تابیده‌شده به‌هم) و از جنس مس، آلومنیوم، آهن و آلیاژ ترکیبی از این فلزات است تولید می‌شود.


این پیشرفت و نیازهای متعدد به انتقال دیتا، عامل تولید کابل‌های شبکه مختلفی شده است. این تنوع ایجاب کرد بنا بر مشخصه های نرخ انتقال دیتا بر ثانیه، جنس روکش کابل و ساختار کابل آن‌ها را دسته‌بندی کرد.


کاربرد کابل شبکه


کابل‌های ارتباطی شبکه انواع مختلفی دارند و انتخاب نوع مناسب کابل شبکه کاملا بستگی به ساختار و توپولوژی و معماری سیستم دارد مثل اینکه بزرگی شبکه چقدر است، چه پروتکلی استفاده می‌شود و چه توپولوژی دارد.


شناخت انواع کابل شبکه و دانستن درباره چگونگی ارتباط آنها با دیگر ویژگی های شبکه، به شما کمک می‌کند تا شبکه موفقی راه اندازی کنید.


توجه داشته باشید که پیاده سازی دقیق و درست اولیه شبکه، شما را از ساعت ها عیب یابی سیستم معاف خواهد کرد. اگر درباره انواع کابل شبکه اطلاعات کمی دارید، این مطلب به شما کمک می‌کند تا دانش خوب و به روزی در این زمینه کسب کنید.


نوع کابل چه در شبکه های محلی و LAN و چه در شبکه های WAN نقش مهمی ایفا می‌کند اما شما فقط در کابل کشی شبکه خودتان تصمیم گیرنده هستید و کابل کشی WAN بر عهده اپراتورها است.


انواع کابل مورد نیاز شبکه یا به عبارتی کابل شبکه LAN، عبارتند از کابل زوج به هم تابیده Twisted Pair، کابل Unshielded Twisted یا UTP، کابل کواکسیال Coaxial، کابل چند جفتی Multi Pair. رسانه دیگری به نام بی سیم و وایرلس هم داریم که به عنوان وای فای شناخته می‌شود.معرفی برند های کابل شبکه


کابل شبکه لگراند


لگراند شرکتی نامدار در حوزه تولید تجهیزات شبکه با بیش از ۱۰۰ سال تجربه می باشد. محصولات این شرکت فرانسوی دارای تنوع بالایی بوده و کابل های شبکه خود را در دسته های Cat۵، Cat۵e،Cat۶،Cat۶a و Cat۷ ارائه می کند.


این دسته از کابل ها در ضخامت روکش، میزان در هم تنیدگی زوج سیم ها و وجود شیلد با یکدیگر متفاوت هستند. شرکت لگراند گروپ نیز به عنوان نماینده لگراند در ایران شناخته می‌شود.


کابل شبکه نگزنس


نگزنس شرکت فرانسوی دیگری است که در حال رقابت با سایر برند های کابل شبکه می باشد. کابل های شبکه نگزنس موجود در ایران شامل Cat۶ UTP، Cat۶ SFTP و Cat۶ FTP  می باشد.


این شرکت نیز رنگبندی خاص خود را در معرفی محصولات دارد. به طور مثال برای کابل های cat۵، cat۶ ،cat۷ از رنگ نارنجی استفاده کرده و کابل‌ های OUTDOOR خود را با رنگ مشکی تولید می‌کند.


این شرکت برخی از کابل های خود را به صورت تست فلوک عرضه می کند. به این معنی که کابل از نظر نحوه نصب صحیح سوکت، سرعت، حجم انتقال داده و دیگر پارامتر های الکتریکی و فیزیکی مورد تست قرار گرفته و دارای تأییدیه می باشد.


کابل های دارای تست فلوک قیمت بالاتری نسبت به سایر کابل های مشابه داشته ولی برای استفاده های صنعتی و ادارات بزرگ مناسب تر و مورد اعتماد تر می باشند.


کابل شبکه بلدن


بلدن یک شرکت آمریکایی است که قدمت بیش از یک قرن در تولیدات کابل دارد.


رقابت در تولید کابل شبکه با مشخصه رنگ در این شرکت هم وجود دارد و کابل‌های cat۵ ,cat۶ بلدن رنگ طوسی دارد و کابل‌های OUTDOOR را با رنگ مشکی توزیع می‌کند.


کابل شبکه دی لینک


این شرکت نوپا به تازگی رقابت خود را با سایر شرکت های فعال در حوزه تجهیزات شبکه ای آغاز نموده است. فعالیت آن در سال ۱۹۹۴ در کشور تایوان با نام داتکس آغاز شد و بعد ها این اسم به "دی لینک" تغییر یافت.


این برند بیشتر با مودم و سایر محصولات اکتیو خود شناخته شده اما کابل های شبکه آن نیز دارای کیفیت و عملکرد بالایی است که قابل رقابت با سایر برند های کابل شبکه می باشد. این برند از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخودار است.


کابل شبکه اشنایدر


یک شرکت فرانسوی دیگر که در حوزه تولید تجهیزات شبکه فعالیت دارد اشنایدر است. این شرکت با چیزی حدود ۲۰۰ سال سابقه کاری محصولات با کیفیتی را روانه بازار کرده است. تفاوت انواع کابل های اشنایدر را می توانید از روی رنگ آن ها تشخیص دهید.


به طور مثال کابل ‌های UTP و FTP با رنگ آبی و کابل های SFTP  را با رنگ سبز تولید می ‌کند. محصولات دیگر این شرکت از جمله پچ کورد و ترانکینگ نیز دارای کیفیت بالایی بوده و در بازار جهانی نامدار می باشند.

[ بازدید : 9 ]

[ چهارشنبه 25 فروردين 1400 ] 17:26 ] [ پورزاده ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]